!Sina! The life coach - سينا ياوريان ، سخنران، مدرس و مشاور روانشناسی - Sina Yavarian
دوشنبه 7 فروردین 1396


سینا یاوریان
سخنران، مدرس و مشاور روانشناسی
معرفی گروه نيک انديشان

برای مطالعه در خصوص چگونگی شکل گیری گروه نیک اندیشان به صفحه گروه نیک اندیشان مراجعه نمایید.
آمار مراجعات
مهمان :  1
اعضا :  0
آمار این صفحه
امروز :  1
دیروز :  40
کل مشاهده :  11679
ورود به سیستم
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه
آمار سايت
سخن زيبا
      
در مسير شناخت روان عشق ورز
 • درمان های مکمل

  اگر به بیماری فشار خون مبتلا بشيم پزشکان دارویی را برای ما تجويز می کنند که وقتی آن دارو را مصرف می کنیم تا 6 الی 8 ساعت فشار خون ما متعادل می شه ، بعد دوباره لازمه که از اون دارو استفاده کنیم. آيا درمانی صورت می گیره؟ چه مدت اگر از اين دارو استفاده کنیم درمان اتفاق می افته و ما دیگه فشار خون نخواهیم داشت؟
 • مباحثه

  اين جمله که "هر عقيده ای قابل احترام است" نادرست است. عبارات " هر انسانی با هر عقيده ای قابل احترام است" و " هر عقيده ای را می توان مورد نقد و بررسی قرار داد" صحيح می باشند.
  چرا ايرانی از مباحثه گريزان است؟ زيرا فکر می کند که مباحثه به دعوا ختم خواهد شد. چرا ايرانی فکر می کند که مباحثه به دعوا ختم خواهد شد؟ زيرا به جملاتی که در بالا ذکر شد توجه نکرده است و عبارات نادرست در ذهن او حک شده اند و بر طبق آن عمل می کند.
  هنگامی که اشخاصی که عبارات مذکور را در ذهن خود بررسی نکرده اند با هم به مباحثه می نشينند، دو اتفاق ممکن است که مباحثه را به دعوا بکشاند؛ 1- ممکن است انتقاد کننده ، شخصيت طرف مقابل را با زبان نشانه رفته باشد 2- ممکن است انتقاد شونده احتمال بدهد که شخصيت او از طرف مقابل مورد حمله واقع شده است.
 • تست مغز زنانه و مغز مردانه

  بررسی نتيجه آزمون

  اغلب مردان بين 0-180 و زنان بين 150-300 امتياز کسب می‏ کنند. مغزهايی که اساسا برای افکار مردانه برنامه‏ ريزی شده‏ اند معمولا کمتر از 150 امتياز به دست می‏ آورند. هر قدر اين امتياز به صفر نزديک‏تر باشد برنامه ‏ريزی مغز مردانه‏ تر و تستوسترون بدن بيشتر است. اين افراد بسيار منطقی، اهل تجزيه تحليل و مهارت‏ های کلامی و نظم و انضباط هستند، در امر طرح‏ ريزی قيمت‏ ها و برنامه ‏ريزی نتايج برای اطلاعات آماری قابليت بيشتری دارند و به زحمت تحت تأثير احساسات قرار می‏ گيرند. امتياز کم نشانگر قابليت مردانه بيشتر است. اين امتياز دلالت بر ميزان تستوسترون بيشتر بدن جنين در هفته‏ های اول تشکيل و رشد دارد. هرقدر امتياز يک مرد بيشتر از 180 باشد، احتمال همجنس‏ باز بودن او بيشتر است.

  هرچه امتيازات يک زن کم‏تر باشد ، او تمايل بيشتری به همجنس‏ بازی دارد. مغزهايی با برنامه‏ ريزی زنانه امتيازاتی بالای 180 کسب می‏ کنند. هرقدر امتياز بالاتر باشد ، مغز زنانه‏ تر است وخلاقيت‏ ها و استعدادهای هنری بيشتری را بروز می‏ دهد. زنی با امتياز بالا در موسيقی با استعدادتر است و بيشتر تصميماتش بر الهام و شهود مبتنی می ‏باشد. او با کمترين ميزان اطلاعات، بهترين تشخيص را ارايه می‏ دهد.

  مردانی با امتياز زيرصفر و زنانی با امتياز بالای 300 دارای مغزهايی کاملا متفاوت و متضاد هستند. تنها چيزی که آنها را به هم پيوند می‏ دهد، زندگی روی يک سياره می‏ باشد.

  کسانی که امتياز بين 150-180 کسب می کنند سازگارترند. اين افراد هيچ تعصبی در مورد عقايد زنانه يا مردانه از خود نشان نمی ‏دهند. اين انعطاف در فکر و انديشه امتياز برجسته ‏ای در روند حل مسايل به شمار می‏ آيد. افراد مذکور با هر دو جنس زن و مرد به راحتی دوست می‏ شوند و ارتباط برقرار می‏ کنند.
 • مسئولیت پذیری

  هر چيزی خرج دارد. اگر ما آزادی بيشتری می خواهيم بايد مسئوليت بيشتری را هم قبول کنيم . اگر ده واحد آزادی می خواهيم ، بايد به همين نسبت هم مسئوليت قبول کنيم . در دوران بچگی بشرطی می توانستيم به تنهايی به بقالی برويم که خواندن فهرست مايحتاج و شمردن پول و علائم راهنمايی و رانندگی را ياد گرفته باشيم.
 • برابری در حقوق همسری

  چندين بار خانم هايی به من مراجعه کرده اند و شکايت داشته اند که همسرشان با يک خانم ديگر در ارتباط است.

  من سوالی از ايشان داشته ام؛

  آيا شما مسلمان هستيد؟

  همه بيان داشته اند که مسلمان هستند .

  در پاسخ پرسيده ام مگر در قرآن به آقايان اين حق داده نشده است که می توانند چند همسر اختيار کنند؟